Vozidlo Fuso Canter

Nákladní automobil (kategorie N1, celk. hmotnost 3500kg, řidičský průkaz "B"; kategorie N2, celk. hmotnost 6000 kg nebo 7500 kg, řidičský průkaz "C"), - vozidla  používaná v technických službách, průmyslu, stavebnictví, komunálních službách, zemědělství a jiných odvětvích.

Nový Fuso Canter: ještě vyšší úroveň hospodárnosti, funkčnosti a komfortu.

Vozidlo - obecný popis

Výrobcem vozidla je portugalský závod v Tramagalu. Fuso Canter představuje novou, kompletně přepracovanou generaci. Fuso uvádí na trh jako první výrobce dvouspojkovou převodovku pro nákladní vozidla. Nový Fuso Canter je ještě hospodárnější než dosud, díky prodlouženým servisním intervalům, větší užitečné hmotnosti a konstrukci podvozku, která umožňuje ještě snadnější montáž nástaveb. Podvozek varianty s celk. hmotností 3,5 t profituje z nezávislého zavěšení předních kol a na přání dodávaného elektronického stabilizačního systému ESP (pro typy 6S a 7C). Kabina s novým vnějším i vnitřním designem nabízí ještě vyšší komfort ovládání. Šestistupňová dvouspojková převodovka Duonic patří mezi nejvýznamnější technické novinky. Mechanická převodovka s automatizovaným řazením snižuje spotřebu paliva a opotřebení agregátů.  

 

 

Motory o objemu 3,0 litru standardně splňují normu EURO 5 a dodávají se ve třech výkonových stupních 96 kW (130 k), 110 kW (150 k) a 129 kW (175 k). Na přání se dodává funkce Start-Stop. Servisní interval je prodloužen z 30 000 na 40 000 km. Přední náprava vozidla s celk. hmotností 3 500 kg se nyní vyznačuje nezávislým zavěšením kol. Všechna vozidla Canter mají elektronický řízenou brzdovou soustavu. Kabina dostala nový interiér, s vysokou úrovní funkčnosti, novými přístroji s multifunkčním displejem, novými sedadly - na přání odpruženými, novým topením. Klasické přednosti vozidel Canter zůstaly zachovány beze změn, resp. byly dále vylepšeny. Mezi ně patří extrémní obratnost, robustní konstrukce a standardně dodávaná motorová brzda.
    Technické údaje